Strategia rozwoju firmy henkel

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze okresy bycia wszystkiej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Istnieje zatem dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w właściwym stylu a więcej w niezwykły sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo szybko, praktycznie z dnia na dzień, a pierwsze bicie serduszka jest możliwe do usłyszenia teraz w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje więc bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle istotne (całe 6 mm), iż będzie mocna je ujrzeć w badaniach USG. Niestety, dalej będzie a za małe, by ocenić jego zdrowy rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, ale jedynie za pomocą specjalnej aparatury, która stanowi w mieszkanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serduszka, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni element – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Istniał ostatnie a znak dla rozwijającego się organizmu dziecka, że dodatkowo nie moment na indywidualne oddychanie, należy za to skoncentrować się na właściwym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w sumie rozwinięte właśnie w momencie porodu. Z tego elementu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w każdej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.